Yerel Üretime Evet Yerel Ranta Hayır

Yerel Üretime Evet Yerel Ranta Hayır
  • Basın Açıklaması
  • 10/02/2021
Bizler bugüne kadar devletten tek bir kuruşluk fon, teşvik, af veya farklı bir isim altında ne teşvik ne de destek alan veya talep eden TUTDER üyesi işletmeler olarak;

Bizler satmadığımız ürünün KDV’sini vergisini önden devlete ödeyen TUTDER üyesi işletmeler olarak;

Bizler devletin KDV, tahsildarı olarak çalışan TUTDER üyesi şirketler olarak;

Bizler devletin en sonunda tüketiciden aldığı Gümrük, Fiyat İstikrar, Tarım Sigorta Fonlarını önden ve toptan ödeyen TUTDER üyesi işletmeler olarak;

Bizler 2500 kişilik istihdamımızla tüm sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımlarını eksiksiz yapan TUTDER üyesi şirketler olarak bu ülkeye yaptığımız katkılardan gurur duymaktayız.

Bizler bu ülkenin önde gelen işletmeleri olarak ülkemiz koşullarına, doğasına uygun, avantajlı ürünlerini dikkate alan her türlü yerel üretimin yanındayız.

Bizler devletin bu tür yerel girişimcilere adil rekabet koşullarına bağlı olarak gerek enerji masraflarında gerekse emek maliyetlerinde her türlü desteği vermesini destekliyoruz. Devlet bu tür yatırımları teşvik etmeli üretim maliyetlerine katkı vermelidir.

Ancak devlet birkaç işletmenin kar yapabilmesi ve/veya batmaktan kurtarılması ve/veya karına kar katabilmesi için 200.000 kişinin sırtına ek vergiler/fonlar koymamalıdır.

Özetle; Yerel Üretim için desteğe evet Yerel Rant için fonlara hayır diyoruz.

Bu duruşumuzdan rahatsız olanları da kendi kavgaları kendi seviyeleriyle baş başa bırakıyoruz.

Birlikte Sorumluyuz Birlikte Çözeceğiz