TUTDER, 70 bin adet ürünün ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için çağrı yaptı

TUTDER, 70 bin adet ürünün ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için çağrı yaptı
  • Basın Açıklaması
  • 23/02/2021
Kuzey Kıbrıs Hızlı Tüketim Ürünleri Tedarikçileri Derneği (TUTDER), 70 bin adet ürünün ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için çağrı yaptı.

TUTDER, “Bir Yanından Biz Tuttuk Bir Yanından Siz Tutun” sloganıyla yaptığı duyuruda üyelerinin katkıları ile toplanan gıda ve temizlik ürünlerinin yer aldığı 70 bin adet ürünü ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için sivil toplum kuruluşlarına yönelik çağrıda bulundu.

“BİRLİKTE SORUMLUYUZ “

TUTDER Başkanı Bertan Özberkman, dernek yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada ihtiyaçlı bireyler ve ailelerin yanında durarak halkımızın geleneğinde var olan toplumsal dayanışma ruhunu güçlendirmeyi amaçladıklarını kaydetti. “ Hedefimiz bireyler ve aileler ile gönüllü olarak çalışan sivil toplum kuruluşlarını ortak bir platformda buluşturarak dernek üyelerimizin bağışlarını ihtiyacı olan insanlarımıza ulaştırmaktır. TUTDER olarak gerek içinde bulunduğumuz gerekse gelecekte ulaşacağımız durumdan “Birlikte Sorumlu” olduğumuz ve olacağımız inancıyla; kendimiz, çocuklarımız ve gelecek nesiller için şimdiden birlikte çalışmamız gerektiğine inanmakta ve buna bağlı olarak çeşitli etkinlikler, eylemler ve kampanyalar düzenlemeyi hedefliyoruz ” diyerek Sosyal Yardım Dayanışma Platformu (SYDP) projesiyle ilk adımı attıklarını bildirdi.

Özberkman, sivil topluma yönelik çağrısında şu ifadeleri kullandı:

“ Bir yanından biz tuttuk. Bir yanından siz tutun” çağrısı ile başlattığımız projemize katılarak yardıma muhtaç aile ve/veya bireylerle yönelik çalışmaları olan sivil toplum örgütlerini bizlerle temas etmeye davet ederiz. Sivil Toplum Kuruluşları bizlere web sayfamız www.tutder.org proje sayfamız www.birliktesorumluyuz.org veya Facebook sayfamız www.facebook.com/tutderorg üzerinden ulaşabileceği gibi proje ve Facebook sayfalarımızda bulunan 0548 843 0525 no’lu Whatsapp telefon hattımızdan mesaj atarak ulaşabilirler. Whatsapp hattımıza kuruluşlarının ismini ve onlara ulaşabileceğimiz telefon numaralarını bırakmaları bu aşamada yeterli olacaktır. ‘ BİRLİKTE SORUMLUYUZ ’sloganıyla yola çıkan TUTDER kendi sorumluluğunu yerine getirmeye çalışırken, proje sloganı olarak seçtiğimiz “Bir yanından biz tuttuk. Bir yanından siz tutun” çağrısıyla da tüm ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarını ihtiyaçlı insanlarımıza yardım amacıyla bir ucundan tutmaya davet eder ”