Mert Atakan

Yönetim Kurulu Başkanı

Özgeçmiş

Engin Yeşilada 1965 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise tahsilini Kıbrıs’ta, yüksekokul tahsilini İstanbul’da tamamladı. 1988’de adaya dönmesinin ardından zorunlu askerlik görevini yerine getirdikten sonra 1990 yılında çocukluk arkadaşı ile birlikte METGİN LTDyi kurdu.

METGİN LTD. Hızlı Tüketim Ürünleri Dağıtım ve Pazarlama sektöründe birçok dünya markasının temsilciliğini yaparak KKTC’nin mihenk taşlarından biri oldu ve bugün 155 çalışanı 90 satış ve dağıtım aracı, 5000 palet kapasiteli modern deposuyla faaliyetini sürdürmekte. METGİN LTD ve Engin Yeşilada ülkenin vergi verenler sırasında hep ilk sıralarda her aldı ve çeşitli dönemlerde birinciliği göğüsledi.

Hem sosyal hayatında hem iş hayatında aktif ve sistemli olan Yeşilada bir dönem Kıbrıs Türk Ticaret Odası yönetim kurulu üyeliği , çeşitli dönemlerde meclis üyeliği yaptı.

Çetinkaya Türk Spor Kulübünün kadrosunda bulunduğu yıllarda takımının şampiyonluklarında önemli rol oynadı. Renklerine gönül verdiği Fenerbahçe’nin Kongre Üyeliğini de aktif olarak sürdürmekte.

METGİN LTD olarak yardımlaşma konusunda faaliyet gösteren birçok kurum ve kuruluşa destek veriyor olmaktan daima gurur duymanın yanı sıra bireysel anlamda sosyal sorumluluk projelerine karşı tutumu son derece hassas olan Engin Yeşilada S.O.S Çocuk Köyü dernek üyeliği, Çocuk Esirgeme Derneği üyeliğine de devam etmekte.